otsi
Suusanurk
Ülekanded
Arhiivinurk
.
EMT Estoloppet 2011


-Siim Semiskar/ERR SPORT  

EMT Estoloppet 6.etapp - Haanja Maraton

EMT Estoloppet 2011 sarjale tõmmatakse joon alla 5. märtsil, mil Haanja Suusastaadionil antakse stardipauk 39. Haanja Maratonile. Klassikatehnikas läbitava 6. etapi järel selgub ka tänavune sarja üldvõitja. Reporter Lauri Hermann, režissöör Steiv Silm. 

VAATA EELMISI SAATEID:

EMT Estoloppet 1. etapp - Viru Maraton

Maailma suusamaratone ühendava Worldloppeti eeskujul sündis 1998. aastal ka Eestis oma pikamaasuusatamise sari Estoloppet. Sel hooajal koosneb Estoloppet kuuest osavõistlusest, millest esimene on 27. korda peetav ja vabatehnikas sõidetav Viru Maraton võistluskeskusega Rakvere külje alla Mõedakul. Reporter Lauri Hermann, režissöör Steiv Silm.

EMT Estoloppet 2.etapp - Tamsalu-Neeruti Maraton

Paljudele võib tunduda uskumatu, aga Tamsalu suusarahvas on veendunud, et just sealkandis on ka üks Eesti lumepooluseid. Tänavu muidugi pole lumepuudust kusagil tunda ja 14. korda peetava Tamsalu-Neeruti 44-kilomeetrise vabatehnika maratoni rada on ideaalses korras. Reporter Lembitu Kuuse, režissöör Steiv Silm.

EMT Estoloppet 3.etapp - Alutaguse Maraton

Meie koduse pikamaasuusatamise kaks esimest sõitu olid vabatehnikas. Kolmas etapp, 13. korda peetav 40 kilomeetri pikkuse põhidistantsiga Alutaguse maraton Pannjärve Tervisekeskuses sõidetakse klassikatehnikas. Nii on Alutaguse sõit ka paljudele Tartu Maratoni peaprooviks. Tippsuusatajatest on Alutaguse maratoni enda MM-iks ettevalmistuse kavva võtnud ka äsja Jõulumäel Skandinaavia karika etapi võitnud Karel Tammjärv. Reporter Lembitu Kuuse, režissöör Steiv Silm.

EMT Estoloppet 4.etapp - Tartu Maraton

Kogu meie pikamaasuusatamise sari sündis suurima ja vanima, 1960.aastal esimest korda sõidetud Tartu suusamaratoni toel ja innustusel. 51 aasta jooksul toimunud 40 maratoniga on tohutud muutused läbi elanud ka meie spordi üks esindusüritusi ise.
Reporter Lembitu Kuuse, režii Steiv Silm.

EMT Estoloppet 5.etapp - Tallinna Suusamaraton

EMT Estoloppet 2011 viies ehk eelviimane start antakse 27. veebruaril Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuses. 14. Tallinna Suusamaraton läbitakse vabas tehnikas ning selguma hakkavad need suusatajad, kes sel aastal Estoloppeti üldvõidu eest võitlema hakkavad. Reporter Lauri Hermann, režissöör Steiv Silm.

Suusafoorum
suusafoorum.etvsport.ee
Suusaklipid
Koostööpartnerid | All-litsentsimine | Kasutustingimused