otsi
Suusanurk
Ülekanded
Arhiivinurk
.
VEIKKO TÄÄRI SUUSAPÄEVIKUD


-ETV

Veikko Tääri suusapäevikute teise hooaja viimases osas "Kevad" oli näitleja matkakaaslaseks päikese käes sulavatel Otepää nõlvadel Salt Lake City olümpiapronks Jaak Mae. Koos vaadati tagasi imelisele suusatalvele ning vaikselt suunati pilk järgmise talve suunas.

"Käin seal kaugel maal ära kõigepealt, aga pigem jah kui ei," tõdes Venemaale hooaega lõpetama sõitnud Mae Tääri küsimuse peale, kas ta jätkab sportlaskarjääri 2011. aasta Holmenkolleni MM-talvel.

Režissöör Steiv Silm, produtsent Jaanus Pruuli

 
-Siim Semiskar/ERR SPORT

Vaata tänavuse hooaja saateid:

Talve 13. osa - Loomeinimesed

Hooaja eelviimase saate külaliseks on filmimees Jaak Kilmi. Kas loomeinimene on üldse loomeinimene, kui ta end spordiga koormab? Kui kõik oleks heas vormis, siis kust leida naljafilmidesse õllekõhtudega vanamehi? Neile ja teistele loomingulistele küsimustele otsivad Täär ja Kilmi vastuseid Pirita spordikeskuse radadel.

Vaata 13. saadet:


Talve 12. osa - Suusahunt Täär

Veikko Tääri suusapäevikute tänavuse hooaja 12. osa sündmused toimuvad Kääriku ümbruses lookleval Kekkose suusarajal, mis võõrustas Suusahunt 2010 osavõtjaid. 8 tunni (!!!) jooksul läbisid võistlejad Kekkose 14,5 km pikkust ringi nii mitu korda, kui võim ja vaim lubas - Tääri eesmärgiks oli sõita ümber eelmise hooaja tulemus 100 kilomeetrit!

 

Talve 11. osa - Küsimused ja vastused

Saate valmimisel said sõna kaasa öelda kõik suusasõbrad. Täär ja Tallinna Ülikooli suusaõppejõud Kaarel Zilmer vastasid vaatajate küsimustele. Küsida sai nõu nii klassikatehnika kui maratonisõidu osas, aga ka üldisemalt Tääri ja tema suusapäevikute võtmes.

Spordiportaali lugejad saavad vaata ka lisamaterjale!

Vaata 11. saadet:Talve 10. osa - Mõte

Veikko Tääri suusapäevikud naasevad pärast olümpiamänge ekraanile. Talve 10. osa võib kokku võtta kui suusatamis-filosoofilise mõtiskluse!

Talve 9. osa - Püsti ja pikali ja püsti

Veikko Tääri suusapäevikute viimases olümpiaeelses osas on peategelaseks taaskord Vikerraadio spordikommentaator Tarmo Tiisler ja sedapuhku harjutatakse tema koduradadel Nõmmel. Tiisleri juhendab 2006. aasta Tartu maratoni kolmas mees Risto Roonet ning üheskoos jagatakse nõu Tartu maratonil osalevatele harrastussuusatajatele. Koos Tääriga külastati Tiisleri eramuuseumi, kust leiab nii mõnegi ajaloolise suusapaari ning huvitavaid stardinumbreid.

Vaata 9. saadet:

Vaata 9. saate lisa:


Talve 8. osa - Marcialonga

Veikko Tääri suusapäevikute kaheksanda osa sündmused leiavad aset Itaalias, kus Täär osales kuulsal Marcialonga suusamaratonil. Tääri kaaslasteks pikal reisil olid Jaanus Teppan ning Marcialongal kohta 30 hulgas sihtiv Priit Talves.


 

Talve 7. osa - lihvime uisutehnikat

Veikko Tääri suusapäevikud jätkuvad Otepää lumistel maastikel karmis pakases. Talve seitsmendas osas võetakse ette vabatehnika treening, kus Tääri juhendamas 2006. a. Tartu maratoni kolmas mees Risto Roonet. Vabatehnika - see on eelkõige libisemine ja seda saab Täär omalgi nahal tunda. Samuti võetakse läbi erinevad moodused mäest alla saamisel ja lihvitakse kurvitehnikat.

 

Talve 6. osa - Laskesuusatamine - see on imelihtne!

Veikko Tääri suusapäevikute kuuendas osas on teemaks laskesuusatamine ning kõik sellega seonduv. Tääri vestlus- ja treeningpartneriks on värvikas Margus Ader, kelle emotsionaalsel juhendamisel saab meie saatejuht aimu selle taliala võludest ja valudest.

Otepääl toimunud võtete käigus tegi Täär juttu ka Eesti olümpialootuse Roland Lessinguga, kes samal ajal lasketiirus täpsust harjutas. Spordiportaali lugejatel on võimalik vaadata ka lisamaterjali saatest välja jäänud teemadest, kus muuhulgas räägitakse pikemalt harrastajate võimalusest laskesuusatamisega tegeleda, lahatakse laskmiskiirust, padrunite erinevust jne.

Vaata intervjuud Roland Lessinguga:

Vaata 6. osa lisa (Märgid langesid - vist.):

  
Talve 5. osa - Mees Türgist ja käre pakane

Veikko Tääri suusapäevikute viiendas osas on valitsemas krõbe talveilm. Termomeeter näitab alla 20 külmakraadi, kuid ega külm karastanud mehi murra. Tääri juhendajaks on seekord Jaanus Teppan, kes tänaseks on tagasi Eestimaal, kuid oli vahepeal eksootilise Türgi suusakoondise peatreener.

  

Talve 4. osa - Algaja lumel

Veikko Tääri suusapäevikute teine hooaeg keerab uue lehekülje. Talve neljandas osas pole peategelaseks mitte Täär, vaid Vikerraadio spordireporter Tarmo Tiisler, kes püüab Vasaloppeti võitja Raul Olle käest saada vastused algajat suusasõpra vaevavatele muredele.

 
 

Talve 3. osa - Lihvime klassikalist tehnikat

Veikko Tääri suusapäevikud naasevad jõusaali külastamise järel lumele, kus vaatluse alla võetakse klassikaline tehnika. Vasaloppeti võitja Raul Olle valvsa pilgu all keskendub Täär tehnika lihvimisele, näitleja suusasammu häid ja halbu külgi analüüsib suusaprofessor Kaarel Zilmer.

 
 

Talve 2. osa - Suusataja jõusaalis

Näitleja Veikko Täär ja Vasaloppeti võitja Raul Olle jätkavad kõigile suusahuvilistele hüva nõu jagamist. Et suusatamisest naudingut tunda, peab üldkehaline ettevalmistus olema tasemel - nii külastatakse suusaraja kõrval seekord ka jõusaali.

 
 

Talve 1. osa - Sissejuhatus talvistesse treeningutesse

Veikko Tääri suusapäevikud on tagasi ning tänavu juba suurel ekraanil! Avasaates tutvustavad Täär ja Vasaloppeti võitja Raul Olle eesootava hooaja plaane - suusatalve sisse mahub nii tõsiseid treeninguid, aga ka naeru ja nalja. Suusapäevikute teisel hooajal liitub sarjaga raadiohääl Tarmo Tiisler ning üllatusi on veelgi.

 

Veikko Tääri suusapäevikute 14 osa jõuavad ETV ekraanile läbi tänavuse talve laupäeviti, kõik osad on järelvaadatavad ka sport.err.ee vahendusel.

Vaata pildigaleriid:

 

VAATA VEIKKO TÄÄRI SUUSAPÄEVIKUTE 1. HOOAJA FINAALOSA:


-Siim Semiskar/ERR SPORT

Rahvusringhäälingu spordiportaali projekt "Veikko Tääri suusapäevikud" tõmbas esimesele hooajale joone alla finaalosaga Tartu maratonist.

Vaata pildigaleriid:

 
Lisa kommentaar:

Nimi:

E-post:

Kommentaar:

   
Kommentaari saatmiseks kirjuta kasti pildil olev sõna!
Suusafoorum
suusafoorum.etvsport.ee
Suusaklipid
Koostööpartnerid | All-litsentsimine | Kasutustingimused