otsi
Suusaportaal -- sport.err.ee/suusk Jalkaportaal -- sport.err.ee/jalgpall
SPORDISAATED
UUDISED
NÄDALA SPORTLANE
LUGEJA KÜSIB
AUTORILOOD
PILDINURK
Erki Nool: Veerpalu mainet taastada ei ole kerge
07.04.2011 20:03


-ETV

Dopinguskandaali sattunud kahekordse olümpiavõitja Andrus Veerpalu maine taastamine ei ole lihtne ülesanne, arvas kümnevõistluse olümpiakuldmedalist Erki Nool, vahendab ERR-i uudisteportaal.

Nool rääkis ETV "Ringvaates", et üldsus ei tohiks hakata spekuleerima, mis  Veerpaluga ikkagi juhtus. Noole hinnangul on praegu advokaatide, spordiametnike ja arstide kohus sportlase hea nime eest võidelda. "See ei saa lihtne olema. Kas Andrus Veerpalu nime on võimalik puhtaks saada? Ma arvan, et see on võimalik, aga kindlasti väga raske ja kindlasti väga aeganõudev," arvas Nool.

Saatekülaline rõhutas, et väited, nagu tarvitaks kõik sportlased dopingut, on täiesti valed. Noole sõnul tehti mullu maailmas üle 40 000 dopinguproovi, millest kõigest 5 protsenti olid positiivsed ja neist omakorda pooled olid sellised, mille puhul kasutati kas astmarohtusid või suhkrutõve preparaate, mis on lubatud, aga lähevad siiski positiivse proovina kirja. Järele jääb vaid üks protsnet, kes on tõeliselt patustanud. "Tegelikult tippsordis doping ei ole väga suur probleem," rõhutas ta.

"Hetkel on kõik väga halb ja see heidab Eesti spordile väga suurt varju. Ega me täna midagi postiiivset rääkida ei saa," lisas ERR-i sporditoimetuse juht Marko Kaljuveer. "Me teame, et Andrus Veerpalu võitleb oma hea nime ja õiguse eest. Ega meil muud ei jäägi praegu üle, kui oodata."

"Ma hinges ikkagi loodan, et Veerpalu on aus ja ma väga tahaks loota, et kõik on tema suhtes hästi," tunnistas Kaljuveer. "Veerpalu on ikkagi läbi aegade üks suurimaid spordimehi ning on terve oma karjääri jooksul olnud väga paljudele noortele eeskujuks."

Eesti suusaliit teatas, et Andrus Veerpalu juhtumi menetlus jätkub sportlase esindaja vandeadvokaat Aivar Pilve sõnul FISi kolleegiumis sportlase ärakuulamisega ja vajadusel Rahvusvahelises Spordiarbitraažikohtus.

ERR UUDISED


Seotud rubriik: Murdmaasuusatamine07.04.2011 teised uudised
VIDEOKLIPID
GALLUP
Milline eelmise nädala spordisündmus enim korda läks?
Baruto heitlused Natsu-bashol
FC Flora karikavõit jalgpallis
Kalev/Cramo võit korvpalli Meistriliigas
Kevin Korjuse võit vormel Renault 3.5 etapil
Manchester Unitedi ja FC Barcelona tiitlid vastavalt Inglismaal ja Hispaanias
Marek Niidu hiilgavad jooksud USA-s
Nikolai Novosjolovi poolfinaali jõudmine MK-etapil
Soome tulek jäähoki maailmameistriks
Midagi muud
Kokku vastanud: 1381

SOTSIAALVÕRGUSTIKUD
SPORDIVIKTORIIN
All-litsentsimine | Kasutustingimused