otsi
Suusaportaal -- sport.err.ee/suusk Jalkaportaal -- sport.err.ee/jalgpall
SPORDISAATED
UUDISED
NÄDALA SPORTLANE
LUGEJA KÜSIB
AUTORILOOD
PILDINURK
Vandeadvokaat: vajadusel läheme arbitraažikohtusse
07.04.2011 16:45


-Siim Semiskar/ERR SPORT

Kahekordset olümpiavõitjat Andrus Veerpalut (pildil paremalt kolmas) esindav vandeadvokaat Aivar Pilv (pildil paremalt teine) lausus neljapäeval toimunud pressikonverentsil, et vajadusel minnakse dopingujuhtumiga Spordi Arbritaažikohtusse.

Veerpalu proov osutus positiivseks kasvuhormooni suhtes, mida toodab inimese organism ka looduslikult. Suusaliidu spetsialist Jüri Laasik (pildil vasakult teine) väitis, et vahetult pärast suurt treeningkoormust on aine tase kehas tavapärasemast kõrgem. Täpselt sellisel hetkel 29. jaanuaril Veerpalu testitigi.

"Seetõttu ei ole suudetud paika panna referentsväärtust, mis tingib selle, et ühekordse proovi määramisel ei saa kindlalt väita, et see proov on üle- või allpool mingit normväärtust," lausus Laasik ja lisas, et 2010. aasta suvel kasutusele võetud meetod ei ole üle maailma leidnud üksmeelset heakskiitu.

"Olustik, mis praegu on kujunenud ja mida doktor Jüri Laasik on selgitanud, kindlasti püstitab küsimusi meditsiiniliselt aspektist selle kohta, kas näitude ületamine saab olla usaldusväärselt käsitletav rikkumisena," lisas Aivar Pilv. "Selle kohta peavad vastuse andma ilmselt meditsiini- ja biokeemia spetsialistid."

"Juhuks kui peaks langetatama ärakuulamise järgselt otsus selle kohta, et tegemist on dopingureeglite rikkumisega. Sellisel juhul olema sunnitud pöörduma rahvusvahelisse spordiarbitraaži kohtusse."

ERR SPORT


Seotud rubriik: Murdmaasuusatamine07.04.2011 teised uudised
VIDEOKLIPID
GALLUP
Milline eelmise nädala spordisündmus enim korda läks?
Baruto heitlused Natsu-bashol
FC Flora karikavõit jalgpallis
Kalev/Cramo võit korvpalli Meistriliigas
Kevin Korjuse võit vormel Renault 3.5 etapil
Manchester Unitedi ja FC Barcelona tiitlid vastavalt Inglismaal ja Hispaanias
Marek Niidu hiilgavad jooksud USA-s
Nikolai Novosjolovi poolfinaali jõudmine MK-etapil
Soome tulek jäähoki maailmameistriks
Midagi muud
Kokku vastanud: 1382

SOTSIAALVÕRGUSTIKUD
SPORDIVIKTORIIN
All-litsentsimine | Kasutustingimused